EĞİTİM

İlk emri ‘oku’ olan bir dinin mensupları olarak, kitabımızı anlamak için, ilkokul ikinci sınıftan itibaren tüm kız/erkek çocuklarımıza ve bay/bayan tüm kardeşlerimize özel, özgün ve alternatif eğitim veriyoruz.

Umut Gençliği Eğitimleri

Cumartesi günleri, ortaokul ve lise çağındaki geçlerimizle birlikte, üniversite öğrencisi kardeşlerimize, meal, İslam tarihi, doğru davranış vb. dersler veriyoruz.

Bayan Eğitimleri

Çarşamba günleri, bayan kardeşlerimize özel olarak hazırlanan farklı derslere ev sahipliği yapmaktadır. Eğitimlerimizde, Meal, Esmaül Hüsna, Fıkıh ve Kavram dersleri verilmektedir.

Salı Aile Dersleri

Salı akşamları, Kur’an Meali ve Kur’ani Kavramlar derslerini bay/bayan, ve yaş farkı gözetmeksizin tüm davetlilerimize veriyoruz.

Ümmetin yeniden dirilişinin tek tek bireylerle olamayacağının idrakinde olarak, tüm aileyi eğitimin içinde değerlendiriyoruz.

Eğitim Kurumları Oluşturma

Vakfımızın büyük projelerinden birisi de ‘Lise Öğrencileri Etüt ve Yurt Merkezi’dir. Kız ve erkek öğrencilerimizi ayrı ayrı mekânlarda misafir etmeyi planladığımız Yurt projemizi yakında gerçekleştireceğiz.

Yardımlaşma

Kur’an Nesli Vakfı, ‘yardım fonu’muzdan her ay düzenli olarak, ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize, komşu ülkelerden gelen ‘muhacir’ kardeşlerimize düzenli yardımlarda bulunmaktadır.

İnfak ve yardımlaşmayı rızkımızdan artan mal ile yapılmayacağının bilincinde olan ‘Kur’an Nesli Vakfı’ temsilcileri, Rabbimizin ‘rızık olarak verdiğinden’ infak etmenin sorumluluğu içerisindedir.

Sıla-i Rahim Ziyaretlerimiz

Günümüzde unutulmaya yüz tutan ‘Sıla-i Rahim’ sünnetini yeniden ihya etmeyi amaçlayan Kur’an Nesli Vakfı, planlı ve düzenli olarak ziyaretlerini sürdürmektedir.

Kardeş Derneklerle Diyalog

Vakfımız; başta Akabe Vakfı olmak üzere, Ankara ve Ülkemizin dört bir yanındaki kardeş vakıf ve derneklerle, gönül ve iş bağımızı kuvvetlendiriyoruz. Bunun yanında Uluslararası etkinlik ve projelere destek veriyoruz.